Skip to main content

Profesionálny servis, plnenie, oprava a dezinfekcia autoklimatizácie.
Servis autoklimatizácie prevádzkujeme len na vopred dohodnutý termín. Dohodnite si termín telefonicky na 0949 509 777. Ďakujeme za pochopenie.

Vy a vaša rodina si zaslúžite dýchať kvalitný a čistý vzduch.

Odporúčame vykonať aspoň raz ročne.

Ekologické staršie chladivo R134a alebo novšie R1234a resp. HFO1234yf, ktoré sa používa v súčasných vozidlách od 1.1.2017 má tendenciu z dôvodu svojej molekulárnej štruktúry postupne unikať zo systému. Typickým správnym množstvom je dnes 450 – 550 gramov. Už pri poklese o 1/4 náplne chladiaceho média výrazne stráca klimatizácia účinnosť a spotreba paliva stúpa až o 1/2! Regenerácia chladiaceho média spočíva v jeho kompletnom odsatí spolu s špeciálnym olejom rozprášeným v chladiacom systéme, odsatím starého UV farbiva a čiastočne aj vlhkosti vniknutej do systému. Následne sa náplň prefiltruje a po vykonaní vákuového testu tesnosti sa do prázdneho klimatizačného systému vstrekne správne chýbajúce množstvo chladiaceho média R134a alebo HFO1234yf.

U nás platíte iba za chýbajúce množstvo predpísaného chladiva.

Dezinfekciu interiéru vozidla odporúčame vykonať 2x za rok (minimálne však vždy po zime) ozónovým prístrojom na odstránenie baktérií a choroboplodných zárodkov. Dezinfekcia klimatizácie je služba, ktorá spočíva vo vyčistení vetracích šácht a výparníka klimatizácie a samozrejme aj celého interiéru. Na výparníku sa vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosférická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní. Zanedbaná údržba má za následok škodlivé účinky na zdravie cestujúcich a znepríjemňuje prostredie vo vnútri zápachom. Pri dezinfekcii klimatizácie sa odporúča vymeniť aj peľový filter.

Kompletný servis autoklimatizácie

Trvanie: 60 minút

Cena: 35 € + 0,07 €/g vymeneného chladiva R134a

Cena: 35 € + 0,22 €/g vymeneného chladiva R1234a/HFO1234yf

  • Odsatie starého chladiva
  • Vákuovanie systému
  • Podtlakový test tesnosti systému
  • Doplnenie systému esterovým olejom a farbivom
  • Plnenie autoklimatizácie predpísaným chladivom
  • Kontrola tesnosti plniacich ventilov

Čistenie a dezinfekcia autoklimatizácie (výparníka) ozónom sa vykonáva profesionálnym prístrojom Magnetti Marelli Ozon Maker M-MX4000. Cena: 15 €

Ozón je najsilnejší prírodný dezinfekčný prostridok. Efektívne odstraňuje vlhkosť, nepríjemné pachy, baktérie, plesne.

V prípade opravy nefunkčnej autoklimatizácie sa účtuje normohodina za mechanické práce.

Objednávajte sa prosím na 0949 509 777 alebo píšte na admin@goldauto.sk

Máte otázku? Zavolajte nám