Profesionálny servis a dezinfekcia klimatizácie vašeho vozidla.

Vy a vaša rodina si zaslúžite dýchať kvalitný a čistý vzduch.

Odporúčame vykonať aspoň raz ročne.

Ekologické chladivo R134a (tetrafluoretán), ktoré sa používa v súčasných vozidlách má tendenciu z dôvodu svojej molekulárnej štruktúry postupne unikať zo systému. Typickým správnym množstvom je dnes 450 – 550 gramov. Už pri poklese o 1/4 náplne chladiaceho média výrazne stráca klimatizácia účinnosť a spotreba paliva stúpa až o 1/2! Regenerácia chladiaceho média spočíva v jeho kompletnom odsatí spolu s špeciálnym olejom rozprášeným v chladiacom systéme, odsatím starého UV farbiva a čiastočne aj vlhkosti vniknutej do systému. Následne sa náplň prefiltruje a po vykonaní vákuového testu tesnosti sa do prázdneho klimatizačného systému vstrekne správne množstvo chladiaceho média R134a.

Dezinfekciu interiéru vozidla odporúčame vykonať 2x za rok (minimálne však vždy po zime) ozónovým prístrojom na odstránenie baktérií a choroboplodných zárodkov. Dezinfekcia klimatizácie je časovo nenáročná služba, ktorá spočíva vo vyčistení vetracích šácht a výparníka klimatizácie a samozrejme aj celého interiéru. Na výparníku sa vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosférická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov a plesní. Zanedbaná údržba má za následok škodlivé účinky na zdravie cestujúcich a znepríjemňuje prostredie vo vnútri zápachom. Pri dezinfekcii klimatizácie sa odporúča vymeniť aj peľový filter.

Kompletná servisná prehliadka autoklimatizácie

Trvanie: 60 minút, Cena: 35 € + 0,07 €/g vymeneného chladiva

  • Odsatie starého chladiva
  • Vákuovanie systému
  • Podtlakový test tesnosti systému
  • Doplnenie systému esterovým olejom a farbivom
  • Naplnenie chladivom
  • Kontrola tesnosti plniacich ventilov

Čistenie a dezinfekcia výparníka ozónom profesionálnym výkonným prístrojom Magnetti Marelli Ozon Maker M-MX4000. Cena: 12 €

Ozón je najsilnejší prírodný dezinfekčný prostridok. Efektívne odstraňuje vlhkosť, nepríjemné pachy, baktérie, plesne.

Objednávajte sa prosím na 0949 509 777 alebo píšte na admin@goldauto.sk

Máte záujem o prenájom niektorého z našich vozidiel?

Vyplňte formulár nižšie a my vás budeme čoskoro kontaktovať.

Kontaktný formulár